Druga proslava blagdana sv. Ivana Pavla II. patrona župe Donji Lapac

Nedelja, 22. 10. 2017.

S rektorom Jelićem došla su četvorica sjemeništaraca rodom iz gospićko-senjske biskupije koji su asistirali. Na misi je đakonirao vlč. Tomislav Sikavica trajni đakon riječke nadbiskupije čiji su korijeni iz župe Boričevac. Biskup je u nadahnutoj propovjedi detaljno opisao život sv. Ivana Pavla II. istaknuvši osobito iz njegova života trenutke kad je najviše trpio i ostajao Bogu vjeran, pa je vjernike uputio da su oni najjači u trpljenju jer su tada najbliži Kristu te neka im u tome bude uzor sv. Ivan Pavao II.

Na kraju mise župnik Rupčić zahvalio je biskupu na lijepoj propovijedi i na svemu šro je u kratko vrijeme učinio kao biskup za ovu župu te mu uručio prigodne darove između ostalog štolu i mitru. Misu je pjevanjem uveličao dječiji zbor pod vodstvom vjeroučitelja Maria Klepića.