Posjet Karlovačkog dek.

Utorak, 19. 4. 2005.

U 9.30 dekan karlovačkog dekanata msgr. Ferdo Vražić u prostorijama gospićkog ordinarijata predstavio je svećenike preuzvišenom g. biskupu dr. Mili Bogoviću. Biskup se s njima zadržao u polusatnom razgovoru izloživši im temeljnu ideju gradnje Crkve hrvatskih mučenika na Udbini. Odgovarao je i na njihova pitanja obzirom na stanje Crkve, nacije i put Hrvatske u EU.

U 10.00 sati svećenici su se u pratnji gospićkog župnika i dekana vlč. Ante Luketića zaputili prema gospićkoj katedrali i slavili svetu misu, te kasnije obišli stalni postav Muzeja Like. U 11.45 zaputili su se prema Karlobagu gdje će objedovati, obići kulturne i crkvene znamenitosti, te time okončati svoj jednodnevni posjet Gospićko-senjskoj biskupiji.

Draženko Tomić