Predsjednica Kolinda Grabar Kitarović ugostila biskupa Zdenka i biskupa Milu

Ponedjeljak, 4. 9. 2017.

Na sastanku biskup Križić predstavio je Predsjednici Gospićko-senjsku biskupiju kao biskupiju koja je teritorijalno najveća u Hrvatskoj, ali po broju stanovnika kao jednu od siromašnijih biskupija. Upoznao je Predsjednicu sa stradanjima sakralnih objekata u Domovinskom ratu kao i o sve većoj potrebi za duhovnom obnovom hrvatskih branitelja i sveukupnog vjerničkog stanovništva. U daljnjem razgovoru biskup u miru mons. dr. Bogović upoznao je Predsjednicu s projektom Crkve hrvatskih mučenika i željom da se iskaže počast svim stradalima u povijesti Hrvatske. Predsjednica je zahvalila biskupima i izrazila svoju svoju nadu da će ovi prelijepi krajevi kao što je Lika u skorijoj budućnosti imati bolju perspektivu.
Biskupi su Predsjednici u znak zahvalnosti poklonili dvije knjige "Spomenicu Gospićko-senjske biskupije" i "Vinodol i njegova Crkva" u kojoj se spominje povijest Predsjedničinog rodnog Grobnika.