Primanje kod karlovačkog župana Vučića

Ponedjeljak, 19. 12. 2011.

Biskup Bogović je na početku zahvalio predstavnicima županije na dobroj suradnji i razumijevanju na koje su nailazili svećenici s prostora ogulinskog i slunjskog dekanata koji se nalaze u Karlovačkoj županiji. Kao središnji događaj u godini koja je iza nas biskup je istaknuo papin posjet Hrvatskoj koji je prepoznao vrednote koje nas krase a koje možda i mi sami nedovoljno prepoznajemo. Govoreći o slučaju Dajla za koga kao da je scenarij pisao nečastivi. Biskup je predstavio i svima podijelio kalendar za narednu godinu na temu «Pape i Hrvati» koji govori o neraskidivim i značajnim vezama papa i Hrvata kroz povijest. Biskup Šaško je podsjetio da je riječ kriza bila najčešće izgovarana protekle godine, no to nas nije spriječilo da ne gledamo otajstvo života a u krizi se još bolje očituje čovjekoljublje i pomoć bližnjima. Biskup je poklonio županu spomen medalju u znak pohoda pape Benedikta XVI. Hrvatskoj te poželio da svaki dan svima nosi božju ljubav i istinu. U ime sisačke biskupije pukupsko-vukomerički dekan Franjo Ćuk je istaknuo da je najbolja čestitka koja uz duhovnu daje i materijalnu pomoć uz primjer da je Sisačka biskupija ove godine stipendirala 52 studenta. Župan Ivan Vučić je na početku istaknuo jako dobru suradnju s predstavnicima crkve koja je stalno na usluzi narodu u čemu ima veliku podršku Karlovačke županije pri čemu svi rade za zajedničku stvar. I on se pridružio darivanju predstavnika Crkve.