Prva obljetnica posvete župne crkve bl. A. Stepinca u Ogulinu

Ponedjeljak, 2. 10. 2017.

Gdje je prisutan Isus tu se događa spasenje, a ova obljetnica znak je naše snage, istaknuo je na početku propovjednik fra Ivica Martinović te preko čitanja o Zakeju poručio da ljudi kao i u Isusovo vrijeme imaju predrasude , no Isus svakoga prihvaća. Bog spašava, liječi i ohrabruje. Isusov je pogled Boga koji ljubi, koji je blag i koji pozna dubine rana naših srdaca. I nas u ovoj crkvi Isus gleda svojim pogledom trajne prisutnosti u svetohraništu. To je znao i blaženi Alojzije Stepinca koji se satima znao klanjati Isus u tajni euharistije, zaključio je propovjednik.
Završnu riječ uputio je na kraju župnik fra Petar Grubišić uz nadu i vjeru da će u vjerničkom puku sve više rasti svijest o proslavi obljetnice posvete crkve i da će se taj dan slaviti kao i samo Stepinčevo.

og prva obljetnica posvete crkve bl a stepinca