SABORSKO: Sv. Ivan Nepomuk i blagoslov zastave

Nedelja, 16. 5. 2010.

Ovo junačko mjesto koje su tijekom Domovinskog rata razorili pobunjeni Srbi, a u masovnoj grobnici pronađeno je pedesetak civila i branitelja, proslavilo je blagdan svog zaštitnika misnim slavljem koje je predvodio dr. fra Robert Jolić, glavni urednik katoličkog mjesečnika Naša ognjišta u koncelebraciji s župnikom fra Slavkom Antunovićem i više subraće franjevaca trećoredaca glagoljaša. Iza mise fra Robert je blagoslovio novu župnu zastavu, dar Marice Sertić. Pjevanje je animirao župni zbor pod vodstvom Ivana Matovine i uz orguljsku pratnju Marija Matovine. Nakon mise vjernici su se okupili u prostorijama osnovne škole gdje ih je pozdravila načelnica općine Saborsko Đurđica Špehar.
Fra Robert je uz predstavljanje biografije ovog češkog sveca iz 14. stoljeća ukazao na odgovornost današnjih svećenika u godini svećeničkih zvanja da ne žude za ovozemaljskim stvarima. Poručio je i današnjim vjernicima da budu hrabri i dosljedni u svojoj vjeri, roditeljima je poručio da budu savjesni u odgoju svoje djece, a mladima je poručio da budu svjesni svojih talenata te da se ne nude grijehu.