Susret biskupa Križića s članovima Stožera civilne zaštite Ličko-senjske županije

Četvrtak, 30. 4. 2020.

Gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić posjetio je u četvrtak 30. travnja Stožer civilne zaštite Ličko-senjske županije. Budući da su na snazi mjere socijalne distance i zabrana okupljanja velikog broja ljudi na susretu u Kabinetu župana uz biskupa su bili prisutni ličko-senjski župan mr. Darko Milinović, dr. med., zamjenik župana i načelnik Stožera civilne zaštite Ličko-senjske županije g. Vice Nekić, epidemiolog Zavoda za javno zdravstvo Ličko-senjske županije dr. Ivan Stanić i kancelar Biskupije i biskupov tajnik Mišel Grgurić. Na početku susreta župan Milinović izrazio je dobrodošlicu biskupu Križiću i zahvalio mu na dolasku i pažnji koju kao biskup iskazuje prema stanju u kojem se nalazi stanovništvo Ličko-senjske županije i Gospićko-senjske biskupije.

Župan Milinović i uži dio Stožera g. Nekić i dr. Stanić upoznali su biskupa Križića s epidemiološkim stanjem na prostoru Ličko-senjske županije. Izraženo je zadovoljstvo s relativno malim brojem oboljelih od virusa COVID-19. Među ostalim, razgovaralo se i o Odredbi HBK o ponovnom uvođenju slavlja svetih misa, kao i o preporukama Zavoda za javno zdravstvo za sprječavanje zaraze COVID-19 u crkvenim prostorijama za vrijeme misnih slavlja. Biskup Križić zahvalio je članovima Stožera na izvješću i na svemu onomu što su učinili i što će činiti kako epidemija COVID-19 ne bi ostavila velike posljedice na stanovništvo naše Biskupije i Županije. Uz zahvalu biskup Križić izrazio je zajedno s članovima Stožera nadu da će virus COVID-19 nestati i da će stanovništvo čim prije vratiti se normalnim uvjetima života.

tekst: Mišel Grgurić

foto: LSŽ