Sv. Joakim i Ana - dan župe Plaški

Subota, 26. 7. 2014.

Propovjednik vlč. Ošap snažnim je porukama istaknuo što znači slaviti patron župe i po čemu je to snažno kao i slavljenja dana Gospodnjeg. Njegov zagovor nam ne služi samo za potrebe, radosti i zahvale već nam se on nudi kao uzor na putu svetosti. Jer svetost niej samo za odabrane već za sve nas. Iako Ane i Joakima nema u evanđeljima izuzev u apokrifnom evanđelju sv. Jakova oni su pokazatelj snažne vjere u Božju snagu te su već kao stari ljudi u poznim godinama dobili najsvetiju od roda ljudskoga. Nisu sumnjali u Božju provodnost te nam svjedoče koliko je važno predati se Bogu. Njihovo predanje Bogu posebno je inspirativno danas kada na istoku kršćani dolaze pod udar sablje ili na zapadu postaju predmet pljuvanja. Kršćanin kao sv. Ana i Joakim trebaju znati da im je Bog na 1. mjestu a ljubavlju prema njemu trebamo hraniti svoju dušu. Propovjednik je na kraju iznio jasnu poruku da se žrtva i ljubav prema Bogu mjeri molitvom. Put protiv propasti ide nedjeljnom euharistijom i obveznom 15-minutnom dnevnom molitvom. To su brane protiv propasti naših obitelji, zaključio je propovjednik.