Subota, 7. 12. 2019.

Sv. Nikola pohodio Plaški

Jučer na blagdan sv. Nikole biskupa župu Sv. Ane u Plaškom pohodio je ovaj omiljeni svetac malih i odraslih.

U ovaj projekt pohoda sv. Nikole, uključili su se svi Plaščani, ljudi doista velikoga srca. Svi su se uključili da pomognu sv. Nikolu u darivanju djece Plaškog. To nije bilo obično darivanje. To je bio izraz ljubavi prema djeci, prema najmanjima kojima su potrebni prije svega ljudi i to širokog i velikog srca, kako bi oni mogli izrasti u „velike“ ljude. “Malo je reći da je bilo dobro….”- čuli su se komentari među pukom koji je čestitao svom župniku Goranu na ovako velikom okupljanju djece, koji su stigli u Pastoralni centar. Bilo ih je više od 200! Ovaj događaj razbio je sve ljudske barijere, pripadnosti, razmišljanja jer su djeca bila u planu. Pa nije ni čudo da i sam Isus kaže: Ako ne budete i postanete kao djece, nećete ući i baštiniti Kraljevstvo nebesko.
Zahvalni smo gostima iz Zagreba koji su svojom prisutnošću uveličali i obogatili ovaj dan.

Posebna zahvala ide svima koji su bili sponzori dječjem osmjehu i njihovoj sreći.

Neka svima Gospodin uzvrati u svojoj ljubavi i milosti a slike govore više od ijedne riječi koju čovjek može izreći.

Goran Antunović