Tounj, svečano proslavljen patron

Nedelja, 25. 6. 2006.

«Genijalni ljudi su oni koji su išli vlastitim putem ne slušajući što govori gomila, a jedan od takvih bio je Ivan Krstitelj,» poručio je na početku svoje homilije Fra Miro šego te poručio: «Ivan Krstitelj nije bio u svom vremenu mnogih samozvanih proroka i mentora dio stereotipa, već je jasno znao svoju zadaću vapijućeg u pustinji. Žednima je naviještao evanđelje Božje što nije bilo lako. Umjesto oružjem Božju svjetlost narodu je širio britkom riječju zbog čega je od tadašnje vlasti bio smaknut. Ivan Krstitelj je pokazao da je život nas kršćana priprema da Isus dođe do srca svakog od nas , čime postajemo kvasac ovog svijeta,» istaknuo je na kraju fra Miro šego. Župnik Tounja fra Slaven Mijatović najavio je početak velikih radova na obnovi župne crkve Ivana Krstitelja uz pomoć brojnih sponzora na čelu s tvrtko IGM Tounj.

Nakon mise održan je koncert kudova Tounj i Gradina iz Modruša a u večernjim satima Mate Bulić.