Uočnica Velike Gospe u župi Boričevac

Ponedjeljak, 17. 8. 2020.

Uočnica Velike Gospe u župi Boričevac

U predvečerje Svetkovine Velike Gospe održana je u petak 14. kolovoza u župi Rođenja Blažene Djevice Marije u Boričevcu duhovna obnova pod geslom „Umnoži nam vjeru Gospodine“. Predvodio ju je  župnik župe Sv. Martin biskup - Karlovac – Hrnetić, inače najstarije župe na području Karlovca don Filip Pavlović.

Duhovni program sastojao se od sv. ispovijedi, molitve sv. krunice a kruna duhovne obnove bila je sv. misa u 19 sati. Pod misom se dijelio i sakrament bolesničkog pomazanja.

U prigodnoj homiliji don Filip je istaknuo: „ Naša vjera poput Marijine vjere,  mora biti živa i aktivna, mora moći činiti i rasti! Trebamo vjeru koja će se moći nositi s našim problemima, trebamo živu vjeru koja pomiče planine.“ Poručio je don Filip te zaključio neka naše Zdravomarije budu uvijek veće čak i ako imamo brda problema.

Iza Mise uslijedila je procesija s kipom Gospe oko župne crkve u Boričevcu, mjestu simbolu stradanja Hrvata u Drugom svjetskom ratu, koje nakon Domovinskog rata pokušava vratiti nekadašnji život katolika koji je započeo obnovom srušene crkve.

Zvonko Ranogajec