Zahvalnica u Gospiću

Ponedjeljak, 9. 1. 2006.

U protekloj godini obilježena je peta obljetnica od osnivanja Gospićko-senjske biskupije, osnovane nakon dekreta Svetog oca čija je smrt obilježila prošlu godinu, baš kao i izbor novog pape Benedikta XVI. U prošloj godini pripreman je i održan nacionalni događaj za Crkvu u Hrvata, polaganja kamena temeljca i blagoslova gradilišta Crkve hrvatskih mučenika na Udbini. Prošle godine završili smo Godinu Euharistije kao i započeli Godinu Dana Gospodnjega u našoj biskupiji. Prošle godine započeli su i Gospićki razgovori, okupljanja istaknutih osoba iz javnog, znanstvenom i umjetničkog života o promišljanjima značajnima za projekt Crkve na Udbini i ostalih tema. Biskup je na kraju iznio stanje u glasilima biskupije i iznio podatak da u svih pet dekanatskih središta izlaze glasila i uređuju se vjerske emisije. Podatke o kronici župe Gospić iznio je na kraju župnik Luketić, uz glavnu činjenicu da se nepovoljna demografska kretanja nažalost i dalje nastavljaju. Krštenih je bilo 52 a umrli 79, uz 23 para vjenčanih. Prvopričesnika je bilo 84 i 95 krizmanika od kojih 22 odrasla.

Zvonko Ranogajec