Zahvalnica u Ogulinu

Ponedjeljak, 9. 1. 2006.

Misa zahvalnica u Ogulinu, Silvestrovo 2005.U svojoj propovjedi župnik Rogić je ukazao da svi darovi koje smo tijekom godine primili su došli od Isusa kojemu trebamo zahvaliti na svim dobročinstvima i darovima koji su bili usmjereni na naše poboljšanje. Zahvalnost je inače danas postala rijetka osobina a sve više raste sebičnost. Trebamo otvoriti oči da znamo prepoznati i cijeniti Božje darove jer ćemo tada i sami znati darivati. «tara godina je vrijeme kada govorimo o prolaznosti vremena. Ne ugnježđujmo se previše na Zemlji već vođeni Božjom pedagogijom krećimo prema ljudskoj zrelosti u kojoj je Bog naše jučer, danas i sutra,» poručio je propovjednik. Na kraju je održano klanjanje pred presvetim kao i blagoslov vode te kronika zbivanja u župi protekle godine. U župi je protekle godine kršteno 82 i umrlo 106 župljana. Vjenčano je 36 parova, bilo je 93 prvopričesnika i 98 krizmanika.

Tekst i snimka (detalj s mise zahvalnice) Zvonko Ranogajec