Zavalje: 7. obljetnica smrti vlč. Mile Ivančića

Ponedjeljak, 10. 2. 2020.

Zavalje: 7. obljetnica smrti vlč. Mile Ivančića

U subotu 8. veljače u  župi Sv. Franje Asiškog u Zavalju obilježena je 7. godišnjica smrti domaćeg sina i zavaljskog župnika vlč. Mile Ivančića. Prije svete mise na mjesnom groblju,molitvu odrješenja, u nazočnosti naroda i svećenika, predvodio je msgr. Mile Čančar, župnik Korenice, Bunića i prepošt Senjskog kaptola Sv. Marije.

U 11 sati u župnoj crkvi služena je sveta misa zadužnica koju je predvodio msgr. Čančar u koncelebraciji s msgr. Milom Pecićem, slunjskim župnikom i dekanom, vlč. Milom Šajfarom, župnikom Perušića i Kaluđerovca, preč. Lukom Blaževićem, ravnateljem Biskupijskog caritasa i župnikom Ličkog Osika i Široke Kule, domaćim župnikom vlč. Dinom Rupčićem, vlč. Zlatanom Sušićem, svećenikom u miru, preč. Josipom Šimatovićem, udbinskim župnikom i dekanom i fra Robertom Sliškovićem, župnim vikarom u Bihaću.

U prigodnoj homiliji msgr. Čančar prisjetio se svećenika Mile koji je bio skromni pastir koji je znao osjetiti bilo naroda i nositi se s brojnim izazovima u svojoj svećeničkoj službi. Okrutna smrt ovog ličkog sina zbila se u njegovoj rodnoj župi. Trebamo od Gospodina prositi da krv svećenika prolivena u župi Zavalje bude na spasenje svim župljanima. Također trebamo moliti i za počinitelje ovog strašnog ubojstva, za njihovo obraćenje kako bi se vratili Bogu i nastavili živjeti onim vrednotama koje je kao svećenik promicao vlč. Mile. Vlč. Ivančić u svojoj velikodušnosti bio je otvoren prema svakom čovjeku. Vjerujemo da je u patnji i okrutnoj smrti vlč. Ivančića njegovo služenje doživjelo svoju puninu, zaključio je propovjednik. Iza svete mise svećenici i vjernici okupili su se u župnoj kući u kojoj je 2013. ubijen vlč. Mile Ivančić.

Mišel Grgurić