Treća godišnjica smrti blagopokojnog biskupa mons. Mile Bogovića

Objavljeno: 15. 12. 2023
Treća godišnjica smrti blagopokojnog biskupa mons. Mile Bogovića

U utorak 19. prosinca, u 18 h slavit će se sveta misu za pokojnog biskupa mons. Milu Bogovića. Na dan treće godišnjice od preminuća prvog biskupa Gospićko-senjske biskupije, misu će predvoditi šibenski biskup mons. Tomislav Rogić u katedrali Navještenja Blažene Djevice Marije u Gospiću. Prvi gospićko-senjski biskup mons. dr. Mile Bogović preminuo je 19. prosinca u 2020.godine. Biskup Bogović za života je proživio bogati svećenički život koji je bio ispunjen zauzetim pastoralnim djelovanjem, proučavanjem i spašavanjem povijesti, predavanjem na fakultetima i odgovornim službama u Riječko-senjskoj nadbiskupiji. Njegovim zauzimanjem 2000. godine uspostavljena je Gospićko-senjska biskupija i bio prvi dijecezanski biskup.

"Tri ljubavi biskupa Mile Bogovića: Crkva, Domovina i povijest! I naš biskup Mile živio je duboko vjeru u Isusovu pobjedu nad smrću i u drugi život što ga je Bog pripravio onima koji ga ljube. Teško je ukratko, iznijeti ono najbitnije iz sadržajnog života našega biskupa Mile. Ipak bih izdvojio tri bitne karakteristike: ljubav prema Crkvi, univerzalnoj i mjesnoj; ljubav prema domovini; ljubav prema povijesti gdje mu je bila najveća želja spasiti istinu povijesti." Zdenko Križić

Najave - Sve