Božićni koncert u Senju

Senj, 26. prosinca 2005. -Tradicionalni božićni koncert u Senjskoj katedrali

Na blagdan Božića prije mise u 10 sati koju je u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije predslavio župnik i dekan senjski preč. Mile čančar a suslavio župni vikar Ivan Hodak. tradicionalno se održao Božićni koncert Gradske glazbe Senj. Koncert je započeo u 9.30 a senjski glazbenici su izveli niz božićnih pjesama.

Gradskom glazbom Senj ravnao je Ivan Prpić Špika koji je zajedno s orguljašem Milanom Dučićem od gospićko-senjskog biskupa Mile Bogovića dobio priznaje zbog sudjelovanja u pripremi, uvježbavanju i ravnanju združenih zborovima čitave biskupije koji su pratili veliko slavlje na Udbini 9. rujna prošle godine za vrijeme polaganja kamena temeljca i blagoslova gradilišta Crkve hrvatskih mučenika na Udbini.

Zvonko Ranogajec

Pretraživanje stranice