Donjolapački hodočasnici na Trsatu

Subota, 16. 9. 2017.

Dolaskom u Rijeku hodočašće je započelo uspinjanjem po 561 trsatskoj stubi. Dok su se uspinjali stubama prema svetištu vjernici su molili svetu krunicu i pjevali marijanske pjesme.
Dolaskom u svetište bila je prigoda za svetu ispovijed te sveta misa u bazilici Gospe Trsatske koju je predvodio župnik vlč. Dino Rupčić. Na početku mise hodočasnike iz Donjeg Lapca pozdravio je gvardijan fra Bernard Barbarić. Župnik Rupčić u prigodnoj propovijedi istaknuo je važnost Marije u našem životu te kako nas s Trsatom povezuje naš zaštitnik sv. Ivan Pavao II. koji je bio i Trsatski hodočasnik. Zatim je uslijedio križni put na Trsatskoj kalvariji kojeg je predvodio župnik Rupčić. Molio se križni put bl.kardinala Alojzija Stepinca. U popodnevnim satima vjernici su posjetili Bogoslovno Sjemenište sv. Ivana Pavla II. Tamo ih je dočekao rektor Mario Tomljanović. Vjernici su imali priliku razgledati bogoslovnu kapelu i sobu u kojoj je boravio sv. Ivan Pavao II. kada je 2003 godine boravio u Hrvatskoj. Prije odlaska kući vjernici su posjetili katedralu sv.Vida.