Ogulin - blagdan sv. Jakova

Petak, 28. 7. 2006.

Propovjednik vlč. šporčić govoreći o sinu Zebedejevu i Salome i bratu Ivanovu istaknuo ga je uz Petra i Andriju kao dio najužeg kruga izabranih Isusovih učenika koji su ga slijedili na Taboru i Gecemanskom vrtu. Dobio je nadimak gromovnik a svoju narav je koristio za uništenje zla. Kao prvi od apostola stradao je od Herodove ruke mučeničkom smrću u 43. godini. U današnjem vremenu pozvani smo po uzoru na sv. Jakova slijediti Kristov nauk, poručio je vlč. šporčić.

Dekan Rogić je govorio i oko nastavka uređenja crkve sv. Jakova najavivši skori završetak obnove vanjske fasade kao i tornja, čime bi crkva dobila završni izgled, nakon što je 2004. godine obnovljena unutrašnjost a prošle godine nova krovna konstrukcija.