Umro vlč. Alojzije Kukec

Četvrtak, 21. 12. 2017.

Vlč. Alojzije rođen je 26.01.1937. u župi Lukač. Zaređen je za svećenika Riječko-senjske biskupije 26.06.1966. Veći dio svećeničke službe proveo je u Ličkom Osiku. Zavolio je ovaj narod i bio narodni svećenik. Ušao je u dušu ličkog čovjeka i znao govoriti njegovim oporim govorom. Znao je u duhu narodne mudrosti izraziti svoje osjećaje i promišljanje. Istovremeno volio je crkvu i taj narod. Obnovio je crkvu i župni stan. Na prvoj crti bojišta u Ličkom Osiku od 1991. do 1994. osjetio je svu strahotu agresije. Crkva i župni stan su razoreni: bili su meta srpskog topništva. Godine 1994. preuzeo je župu Selce gdje je dočekao mirovinu. Dane mirovine provodio je u svećeničkom domu u Rijeci. Zdravlje mu se pogoršavalo zadnjih godina te je premješten u hospicij pred kratko vrijeme gdje je i preminuo večeras u 21 sat. Preminuo je u 81. godini života i 52. godini svećeništva. Ispraćaj iz kapele bogoslovnog sjemeništa u Rijeci 22.12.2017. u 15 sati a pogreb u rodnoj župi Lukač.