Vojni ordinarij mons. Jure Bogdan predvodio molitvu na 30. obljetnicu pogibije Josipa Jovića

Četvrtak, 1. 4. 2021.

Vojni ordinarij mons. Jure Bogdan predvodio je 31. ožujka molitvu na obilježavanju 30. obljetnice od pogibije prve žrtve u Domovinskom ratu, prvog hrvatskog redarstvenika Josipa Jovića. Komemoracija je bila pod strogim epidemiološkim mjerama tako da nije bilo uobičajenih obraćanja na komemoraciji već su se samo polagali vijenci i palile svijeće. Počast su prvo odali izaslanstva Vlade i Hrvatskog sabora na čelu s premijerom Andrejem Plenkovićem u čijem su društvu bili potpredsjednik Vlade RH i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved te ministri unutarnjih poslova Davor Božinović i obrane Mario Banožić. Kasnije je vijenac položio i predsjednik RH Zoran Milanović.

Molitvu odrješenja kod spomenika Josipu Joviću održao je vojni ordinarij Jure Bogdan u suslavlju biskupijskog vikara za postoral u MUP-u fra Frane Musića i župnika župe Svih Svetih iz Aržana odakle je prva žrtva u Domovinskom ratu don Marina Barišića ml.

Zvonko Ranogajec

Galerija fotografija