Biskup Križić pohodio župe Sveti Rok i Lovinac

Nedelja, 17. 9. 2017.

U svojoj propovijedi biskup je istaknuo važnost praštanja u životu vjernika. „Župe Sveti Rok i Lovinac poznate su po svojim stradanjima u Domovinskom ratu. Velik nije onaj koji mrzi, več onaj koji zna opraštati. Petar je upitao Isusa koliko puta mora oprostiti svome bratu. Do sedam puta? – odmah daje odgovor. Mislio je Petar da će se iskazati kao velikodušan pred Isusom, ali Isus mu govori da treba oprostiti do sedamdeset puta sedam, tj beskonačno. I mi molimo Oca nebeskog u Očenašu da nam oprosti kako i mi opraštamo. Možemo se zvati kršćanima, ali ako ne znamo oprostiti uzalud nam je“ zaključio je biskup Križić. Na kraju svete mise župnik fra Tino Labrović zahvalio se biskupu na pastirskom pohodu, na upućenoj riječi ohrabrenja i pozvao biskupa da neprestano moli za ovaj napaćeni narod. Nakon svete mise biskup Križić zadržao se ispred crkve u druženju s narodom.

sveti rok