Biskup Križić predslavio Gospu Ribarsku – o značaju molitve

Nedelja, 17. 7. 2016.

Biskup Križić u svom je obraćanju istaknuo značaj molitve kao snage koja otvara nebo, što je osjetio Isus dok je molio na brdu Tabor. Ta preobrazba je primjer svima nama, no treba znati da Bog nije automat, već on našu molitvu stavlja na kušnju. Bog ne želi interesni odnos već želi istinitost naše molitve. Biskup je zatim usporedio crkvu Zvijezde mora na Karmelu s ostalim svetištima a povezuje ih molitva, jer gdje se moli, ostvaruju se čuda. Značaj svetišta ovisi o količini i iskrenosti naših molitvi, o kojima svjedoče i brojna svetišta i crkve posvećene Gospi Karmelskoj čiji kult su u naše krajeve donijeli ponajviše mornari, kao što je i slučaj sa Senjom.
Nakon procesije središtem Senja u kojoj je sudjelovalo preko tisuću vjernika, na trgu ispred katedrale predvoditelj trodnevnice vlč. Dino Rupčić je izrazio je posebnu čast na predvođenju trodnevnice, pošto je još kao maleno dijete iz sv. Jurja dolazio Gospi Karmelskoj kojoj može zahvaliti na svom svećeništvu, a u čijem mjesecu je i postao svećenik i imao mladu misu. Ona nas uči da budemo otvoreni k Bogu, da stalno otkrivamo njegovu prisutnost i da budemo solidarni s potrebitom braćom. Župnik Senja dr. Pavlić prenio je pozdrave donedavnog kanonika senjskog kaptola i novoizabranog šibenskog biskupa Tomislava Rogića koji je kanonicima poklonio kanoničke križeve. Biskup Križić prije završnog blagoslova izrazio je zadovoljstvo na proslavi i procesiji koja nije bila svjetovna parada već vjerski izraz kojim je Gospa došla do svake senjske obitelji.

senj gospa ribarska1asenj gospa ribarska3asenj gospa ribarska4a